KONTAKT bB

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KONTAKT bB XII.

Motto: „Spojit nespojitelné, z neplavců učinit nepotopitelné, kol mnoha kol na parketu tanečním vlát.“

 

pořádají

       kontaktbb-w-150                      PR_000002_Loga_KbB_SK-KP-RGB-web

 

Plaveckého závodu Strahov Cup, který se konal již podevatenácté, 27. listopadu v Praze se zúčastnilo rekordních 126 plavců z celé republiky. Závod rozhodnul o konečném pořadí Českého poháru. Podle výsledků Českého poháru bylo vyhlášeno i pořadí nejlepších plavců roku. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v Menze SÚZ ČVUT a vítěze dekorovali tradičně čtyřnásobný paralympijského vítěz Martin Kovář spolu s Tonym Ducháčkem, frontmanem kapely GARAGE. XV. ročník soutěže v nakládaných utopencích přinesl celkových třiadvacet vzorků. V této náročné konkurenci lahůdkových utopenců zvítězil se svým vzorkem Echt Berliner Schmetterling plavec Vojtěch Franěk. Dlouholetá reprezentantka Kateřina Lišková z pořádajícího SK KONTAKT PRAHA ukončila svou soutěžní kariéru a byla uvedena do Bezbariérového bazénu slávy. V závodě plaval i čerstvý mistr světa v Half Ironmanu z Floridy Zbyněk Švehla.

 

Závod pořádalo KONTAKT bB a jeho pražský SK KONTAKT PRAHA. Nejpočetnější tým šedesáti dvou plavců vyslal do závodu domácí SK KONTAKT PRAHA. Jeho čtyřčlenný tým vyhrál i soutěž družstev Strahov Cupu i Českého poháru. Ceny za absolutně nejlepší mužský a ženský výkon celého Českého poháru převzali Vojtěch Franěk a Kateřina Lišková. Jejich letošní výkony je opravňovaly k nominaci na MS v Nizozemsku, kde mohli bojovat o medaile a o finále. Kvůli neochotě Českého paralympijského výboru nominovat plavce z Českého svazu tělesně postižených sportovců se na vrcholnou soutěž nepodívali.

„Závod i večer se povedl. Dokladem úspěšnosti programu KONTAKTU bB je rostoucí počet plavců zapojených do závodů Českého poháru. Mrzí nás, že Vojta s Kateřinou nebyli nominováni na MS. Kateřina, řečená Liška, ukončila svoji závodní kariéru, má na kontě stříbro z paralympiády, bronz z MS, zlato ze štafety, stříbro a bronzy z ME. Její kariéra byla mimořádná a věřím, že i rozloučení na akci bylo důstojné. Byla uvedena po bok svých kolegů do Bezbariérového bazénu slávy. A na odlehčení - pro Vojtu byl satisfakcí triumfem v prestižní soutěži MRUČ – Mistrovství republiky utopenců českých“, komentoval celou akci Jan Nevrkla, předseda sdružení a spolu s Martinem Kovářem zakladatel celého programu.

 

Více o jednotlivých součástech slavnosti najdete pod záložkami níže.

Výsledková listina

Tisková zpráva ze dne 1. 12. 

Tisková zpráva ze dne 18. 11. 

Propozice plaveckých závodů Strahov Cup najdete zde.

Chcete se stát partnery závodu či jej podpořit darem? Více se dozvíte zde.

Ohlédnutí za akcí KONTAKT bB XII.

 

 

 

Fotogalerie: více fotografií na Facebooku

PR_101127_XII_Banner-web-partneri