KONTAKT bB

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

LXI. Pražské jaro

TIP - Týdenní intenzivní pobyt

LXI. Pražské jaro

Motto: „Nervozita z nepoznaného, očekávání neočekávaného, víra, že nemožné se stává možným“ 

Praha - Strahov, 15. - 21. 5. 2011

Posláním pobytů je impuls k aktivnímu pojetí života nebo prostě jen připomenutí toho, že i limitované tělo se dokáže dobře pohybovat a když ne pravidelně, tak alespoň jednou za čas potřebuje kvalitně protáhnout. Pobyty navazují na tradici nováčkovských kurzů,  započatou v roce 1992 zakladateli programu Martinem Kovářem, později čtyřnásobným paralympijským vítězem, a Janem Nevrklou, jeho trenérem. Účastníci se seznamují s vodním prostředím v rámci individuální výuky podle originální metodické řady Kovář-Nevrkla. Jde o zvládnutí samostatného pohybu v prostředí umožňujícím rehabilitaci, rekondici, prevenci a především volný, svobodný pohyb bez vozíku či jiné pomůcky. Součástí týdne je bohatý doplňkový a společenský program.

Pokud má někdo z nováčků zájem o sport, dostane se mu informací o tom, co kvalitní sport obnáší. Doplňkový program vychází z celkového zaměření kurzu, jímž je zpřístupnění aktivit, které jsou člověku po úraze často málo dostupné nebo jsou zasunuty do nejspodnějšího šuplíku priorit. Letos nás čekají, kromě protažení těla během výuky plavání, ukázky dalších sportů venkovních i vnitřních. Nebudeme však utužovat pouze tělo. Pro posílení ducha nás čeká návštěva divadelního představení, návštěva planetária nebo malý výlet.

Napsali o nás:

Handisport: http://handisport.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1986:praske-jaro-na-strahov&catid=60:plavani&Itemid=74

Helpnet: http://www.helpnet.cz/aktualne/oznameni-pozvanky/45870-3

Vozíčkář  http://vozickar.com/prazske-jaro-na-strahove/


 

Zde najdete zprávy z plavckého Pražského jara den za dnem.

Ohlédnutí za loňským pobytem.

 

 

Děkujeme za podporu LXI. Pražského jara

 

PR_110515_PJ_Loga-web