KONTAKT bB

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Plavecká akademie bez bariér KONTAKTU bB připravuje v rámci předmětu TIP - Týdenní intenzivní pobyty

od 11. - 16. 9. 2011


VI. Zemi pohádek v Bystrém u Poličky

 

Tentokrát děti od 3 do 10 let nasedly do vesmírných plavidel a pluly nejen v bazénu se slanou vodou v hotelu Na podkově, cvičily, jezdily na koni a poznávaly podivuhodné světy jiných planet a hvězd.

 

Zde je zachycen dobrodružný průběh celého týdne den po dni.

 

Ohlasy účastníků pobytu:

Hlavním znakem pobytu je pro mě i Aničku velká legrace, radost a uvolněná atmosféra. Moc se nám líbila i různorodost společných aktivit. I po těch pár dnech jsme měli pocit rodinné pohody.

První hodinu tohoto kurzu Anička doslova prokřičela strachy. Už třetí hodinu začala spolupracovat a poslední den se sama vrhala do vody a chtěla plavat. Tato akci a hlavně skvělý přístup akademiků zbavil Aničku v tak krátké době strachu z vody i kolektivu.

Nečekané nadšení, dobrá nálada, spokojenost, perfektní programy, výborná komunikativnost a vstřícnost koordinátorek a asistentek, přátelský přístup.

Nabídka pro nejmenší byla vhodně zvolena s ohledem na jejich možnosti a schopnosti. Hipoterapie byla výborným doplněním a zpestřením plavání a cvičení a téma vesmírné akademie bylo pro děti zajímavé.

Moc se mi líbily nové prvky v plavání, hry při hipoterapii, spousta her a říkaček při cvičení – myslím, že za celou hodinu nebylo jediné hluché nepřipravené místo.

Za úspěch považuji nácvik ležení ve vodě, překonání strachu a křečovitého sevření, aktivnější pobyt ve vodě.

 

Děkujeme za finanční podporu pobytu

Magistrátu města Brna, Ministerstvu zdravotnictví ČR, Nadaci Dětský mozek, Nadaci rozvoje občanské společnosti - sbírkový projekt Pomozte dětem, Nadaci Zdraví pro Moravu

 

Věcnými dary pobyt podpořili

www.malyplavec.cz

Ravensburger Karton Polička

anesstetic

 

Více o pobytu v Ohlédnutí za VI. Zemí pohádek

 

O pobytu informovali

Časopis Můžeš http://www.muzes.cz/aktuality/elenka-po-pate-v-zemi-pohadek/

informační server Handisport http://handisport.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2041:elenka-po-pate-v-zemi-pohadek&catid=60:plavani&Itemid=74

 

 

Co vše jsme zažili v loňském roce je možné spatřit v Ohlédnutí za V. Zemí pohádek, ve fotogalerii či v krátkém videu.